Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z apczestochowa.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Gąsienice do traktora

Krystian Kamiński 2021-10-02 0 komentarzy
Gąsienice do traktora

Ciągniki posiadające gąsienicowy układ jezdny sprawdzają się podczas wykonywania najcięższych prac. Gwarantują one właściwe rozłożenie masy maszyny oraz duży uciąg, co sprawia, że są wykorzystywane w trakcie orki, siewu i nie tylko. Gąsienice to wytrzymałe części tworzone z solidnych materiałów mogących mieć bezpośredni kontakt z kamieniami i innymi ostrymi elementami. Przydają się szczególnie podczas pracy na grząskich gruntach pełnych wzniesień oraz dziur.

Atutem wykorzystywania takich układów jest niewielkie ugniatanie gleby przez ciągnik, co wpływa na lepszą jakość plonów oraz małe zużycie paliwa, dzięki czemu rolnicy mogą sporo zaoszczędzić. Gąsienice do traktora poprawiają stosunki powietrzno-wodne w glebie i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zwykłe ogumienie nie dałoby rady. Modele dostępne  na rynku różnią się od siebie szerokością, a wszystkie z nich sprawdzają się w pracach polowych, ponieważ nie toną na podmokłych podłożach.

Te pochodzące od renomowanych producentów odznaczają się długą żywotnością. Ich sprzedażą zajmują się pracownicy przedsiębiorstwa Agrowiec, proponujący wyłącznie sprawdzone produkty z najwyższej półki, które cieszą się licznymi rekomendacjami. Oferowane układy wyposażono w niewielkie zęby należące do układu napędowego. Ich obecność zmniejsza ryzyko występowania poślizgów podczas poruszania się po oblodzonej, ośnieżonej lub mokrej powierzchni. Firma proponuje także inne akcesoria do ciągników oraz pozostałych maszyn rolniczych, takie jak opony różnych typów lub felgi.

Zostaw komentarz