Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z apczestochowa.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Hale magazynowe dla rolników

Arkadiusz Malinowski 2020-08-01 0 komentarzy
Hale magazynowe dla rolników

Możliwość postawienia magazynu w ciągu kilku zaledwie dni jest nie do przecenienia, w sytuacji gdy wielkość produkcji rolnej wzrasta lub gdy w danym roku panuje wyjątkowy urodzaj. Lekkie konstrukcje hal nie oznaczają bynajmniej braku solidności. Szkielet takiego obiektu produkowanego przez firmę Hale na Bale powstaje ze stalowych ocynkowanych rur o średnicy 6 cm i o grubych, wytrzymałych ściankach. Pokrycie stanowi plandeka zbrojona siatką zapewniająca wewnątrz optymalne warunki i do tego bardzo odporna na zmienne czynniki atmosferyczne i podmuchy wiatru, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Całość jest kotwiona do podłoża za pomocą prętów o długości 1 metra rozmieszczonych równomiernie po obwodzie. Dzięki wysokiej jakości użytych materiałów obiekt jest wytrzymały i przy prawidłowym użytkowaniu może służyć przez długie lata.

Hala magazynowa może być wykorzystywana zarówno do przechowywania balotów siana, jak i sprzętów rolniczych. Model o szerokości 15 metrów ma w punkcie centralnym aż 7 metrów wysokości, co oznacza, że zmieści się w nim nawet pokaźnych rozmiarów kombajn. Hale zamknięte na końcach ścianą tylną i bramą wjazdową mogą zostać dodatkowo ocieplone, tak aby zimą nie dochodziło do nadmiernego wychłodzenia. To rozwiązanie zapewnia też dobre warunki do wykonywania w obrębie konstrukcji różnych prac konserwacyjnych przy maszynach.

Bardzo praktyczną cechą tego typu budynków jest ich modułowość pozwalająca szybko i bez ponoszenia wysokich kosztów rozbudować halę o kolejny segment. Dołączenie nowego elementu polega na przymocowaniu kolejnych wręg i dopięciu plandeki o odpowiedniej długości. Hala może być w ten sposób wydłużana bez ograniczeń.

Zostaw komentarz