Daj się poznać i przedstaw się z najlepszej strony - razem z apczestochowa.pl

Dowiedz się więcej o blogu

Jak można wykorzystać tarcicę bukową?

Malwina Jakubowska 2022-03-06 0 komentarzy
Jak można wykorzystać tarcicę bukową?

Wiele osób ceni sobie naturalne materiały w wykończeniu wnętrz, dlatego producenci podłóg, mebli, schodów itp. artykułów często poszukują dostawców wysokiej jakości drewna. Jednym z przedsiębiorstw, które może dostarczyć sporą ilość tego surowca jest tartak, pozyskujący drewno z certyfikowanych lasów, prowadzących odpowiedzialne gospodarowanie zasobami. Można go znaleźć na stronie tartakrybojady.pl, gdzie dostępne są nie tylko dane kontaktowe, ale też specjalny formularz, pozwalający na złożenie zamówienia czy zapytania ofertowego.

Można tam zamówić różne rodzaje liściastej tarcicy - buk i dąb, ale dostępna jest też tarcica iglasta. Surowiec na nią został starannie wyselekcjonowany, dlatego cechuje się ona wysoką jakością, jednolitym kolorem, delikatnym usłojeniem i sporą odpornością na uszkodzenia. Są to cechy, które pozwalają na tworzenie z niej dowolnego elementu wykończenia wnętrza, od mebli po konstrukcje budowlane.

Przedsiębiorstwo to poleca swoje wyroby klientom z kraju i z zagranicy, gwarantując idealne dopasowanie zamówienia do indywidualnych oczekiwań, nawet jeśli daleko odbiegają od standardów. Jeśli chodzi o tarcicę bukową, to można ją tam nabyć w wersji suszonej na biało oraz lekko parzonej. Jest ona dostępna w kilku klasach i grubościach. Dzięki wspomnianej selekcji zawartość twardzieli fałszywej jest w niej niewielka. Ponieważ wspaniale poddaje się gięciu, można ją wykorzystać do produkcji:

  • stelaży,
  • poręczy,
  • stylowych krzeseł,
  • balustrad.

Buk jest drewnem nie tylko o wyjątkowej urodzie, ale też łatwym w obróbce, np. w klejeniu czy polerowaniu.

Z pewnością sporą liczbę klientów przyciąga też konkurencyjna cena. W przypadku niestandardowych zamówień jest ona ustalana indywidualnie. 

Zostaw komentarz